Aktivity v okolí

mesto Piešťany a aktivity v okolí nášho hotela

Piešťany sú považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Názov Piešťany je odvodený od piesčitého charakteru podložia naplavenín Váhu, na ktorých sa rozprestiera. Dejiny mesta sú úzko späté s rozvojom kúpeľníctva v 16. storočí. Prvý podrobný opis prameňov pochádza z roku 1545 v knihe Správa o podivuhodných vodách Uhorska. V roku 1772 sa v Piešťanoch objavil významný balneológ, profesor Henirich J. von Cranz. Až po jeho návšteve postavili prvú stálu budovu kúpeľov. Začiatkom 19.storočia boli vybudované prvé murované kúpeľné budovy, ktoré boli dobudovávané a prestavované v priebehu celého 19. storočia. Liečba sa uberala pokrokovou, lekársky podloženou metódou. O najväčší rozkvet kúpeľníctva sa zaslúžila rodina Winterovcov, vďaka ktorej dochádza k veľkorysej výstavbe kúpeľných objektov a Piešťany sa vďaka propagácii stávajú známymi v celom svete. V medzivojnovom období prúdili do kúpeľov desaťtisíce hostí, medzi nimi mnohé významné osobnosti. V súčasnosti sú Piešťany moderným mestom kultúry, športových aktivít, spoločenských podujatí, zelených parkov, historických a kultúrnych pamiatok, ale popri tom si stále zachovali charakter kúpeľného mesta.


Športové aktivity

Piešťany sú nepochybne mestom športu. Svedčí o tom bohatá ponuka športov, ktoré v tomto meste majú tradíciu a priestor. V letnej sezóne sú populárne vodné športy vďaka rieke Váh a vodnej nadrži Sĺňava. Plavba loďou okolo Sĺňavy, vodné lyžovanie, splavovanie, rafting, vodné pólo to všetko si môžu nadšenci vodných športov vychutnať. Okrem toho sú vytvorené podmienky na in line korčuľovanie, beh, cyklistiku či zdravé prechádzky. Pre milovníkov zelených trávnikov je tu golfové ihrisko.

 

Lyžovanie

V bezprostrednej blízkosti mesta Piešťany sa nachádzajú 3 lyžiarske strediská s umelým zasnežovaním: Ski Bezovec, Skipark Kálnica a Skiland Stará Myjava a 2 strediská bez zasnežovania: Veľká Javorina, Ski Banka AhojHrady a zámky

Medzi najväčšie bohatstvá Slovenska patria hrady, zámky, kaštiele a hradné zrúcaniny. Slovensko sa zaraďuje medzi krajiny s najvyšším množstvomhradných týchto kultúrno-historických pokladov. V okolí Piešťan sa nachádzajú štyri hradné zrúcaniny, tri hrady so sprístupnenými expozíciami a jeden zámok.

Tematín

Hrad je od Piešťan vzdialený približne 25 km a zrúcanina je viditeľná aj z Piešťan. Objekt vznikol v 2. polovici 13. storočia ako jeden zo strážnych hradov nad cestou vedúcou údolím Váhu. Hradnému areálu dominuje ranogotická hranolová veža a hradný palác.

Beckov

Hrad bol postavený na prelome 12. a 13. storočia na 70 metrov vysokom brale. To mu zabezpečovalo kontrolnu nad okolím. V roku 1727 hrad zachvátil požiar a postupne začal upadať. Zrúcanina hradu je vzdialená od Piešťan asi 26 km.

Čachtický hrad

História hradu sa začala písať v 13. storočí. Táto kultúrno-historická pamiatka je najčastejšie spájaná s grófkou Alžbetou Báthoryovou.Múzeá

Obľube sa tešia aj múzeá. Balneologické múzeum bolo založené v roku 1928 pod názvom Piešťanské múzeum a podáva svedectvo o archeológii mesta, národopise regiónu. Zaujímavé exponáty ponúka aj Vojenské historické múzeum a Etnografické múzeum v Krakovanoch, ktoré sa nachádzajú len 5 km od Piešťan.

Prírodné zaujímavosti

Piešťanský región je plný prírodných zaujímavostí. Známy je chránený areál Sĺňava, svojou faunou a flórou je zaujímavý celý Kúpeľný Ostrov s krásou tamojších parkov. Najväčším a najstarším parkom je Sad Andreja Kmeťa. Na kúpeľnom ostrove je Kúpeľný park. Neďaleko mesta v katastrálnom území obce Banka je lesopark Červená veža.


Developed by Madviso.